pies w mieszkaniu

Adopcja, przygarnięcie czy zakup psa to bardzo ważna decyzja, która zmienia całe życie oraz… przestrzeń w domu. Jak przygotować mieszkanie na przybycie nowego, czworonożnego przyjaciela rodziny?

Zabezpiecz meble, dywany i ściany

Psy w nowym miejscu bardzo często czują się dość nieswojo. W efekcie oznaczają miejsce lub rozładowują napięcie i stres, gryząc wszystko wokół. To, co szczególnie przypada im do gustu to frędzle od dywanów, kanty szafek, tapeta na ścianie. Nie można także zapomnieć o zabezpieczeniu kabli, które mogą być niebezpieczne dla zdrowia i życia czworonoga.

Znajdź miejsce na legowisko

Pies musi mieć swoje miejsce, gdzie będzie mógł swobodnie odpoczywać. Znajdź przestrzeń w mieszkaniu na jego wygodne, miękkie legowisko. Kocyk czy materac powinien znaleźć się w dość ciepłym miejscu, bez przeciągów, niedaleko miski z wodą i pożywieniem.

Kup odpowiednią karmę

W zależności od tego czy zdecydujesz się na szczeniaka czy dorosłego psa po przejściach, dobierz karmę do jego wieku. Warto inwestować w dobre karmy, których formuła opiera się na odpowiedniej ilości składników odżywczych. Tylko wysokiej jakości jedzenie gwarantuje psu energię, siłę oraz zdrowie.

Zapewnij mu zabawki

Psy kochają zabawę! Aby nie czepiały się domowych kapci czy przedmiotów, które znajdą w zasięgu swojego pyska, powinny mieć dostęp do akcesoriów, które zapewnią im rozrywkę. Piłki, sznurki, gryzaki sprawdzą się zarówno w przypadku młodszych, jak i starszych psów.