Jak zaaranżować wnętrze w stylu skandynawskim?

styl skandynawski

Styl skandynawski. Ta fraza odmieniana jest przez wszystkie przypadki w języku polskim. I nie tylko, bowiem ten styl cieszy się ogromna popularnością na całym świecie. I nie ma w tym nic dziwnego, w końcu jest on kwintesencja pragmatyzmu Skandynawów. Warto zatem dowiedzieć się, dlaczego warto zaaranżować mieszkanie w stylu skandynawskim i jak to zrobić! Zachęcamy do lektury!

Styl skandynawski w domu, dlaczego warto?

Styl skandynawski jest fuzja minimalizmu, praktyczności i… przytulności. Pozornie, te kwestie się wykluczają, jednak w rzeczywistości, stanowią spójną całość, zazębiają się, dopełniają. Decydując się na aranżację mieszkania w stylu skandynawskim otrzymujemy wnętrze, w którym aż chce się przebywać. Tutaj wszystko ma swoje miejsce, wszystko jest logicznie ustawione, poukładane, zaplanowane. Nie ma tu miejsca na chaos czy niespójność. To wszystko sprawia, że w we wnętrzu w stylu skandynawskim czujemy się dobrze, odprężeni, skupieni.

Zasady aranżacji mieszkania w stylu skandynawskim

Zasady aranżacji w stylu skandynawskim są jasno określone i dość proste. Tak jak cały styl skandynawski. Chodzi o to, by nawet najmniejsze pomieszczenia zyskały efekt optycznego powiększenia. Można to zrobić dzięki wykorzystaniu jasnych barw oraz usunięciu zbędnych elementów, ozdobników. W stylu skandynawskim meble są proste, wykonane z naturalnych tworzyw. Nie brakuje tu naturalnych materiałów, takich jak len, bawełna, drewno. Nie brakuje tu też surowych elementów, takich jak cegła czy beton. Aby nadać przytulny charakter aranżacjom, w pomieszczeniach muszą znaleźć się miękkie pledy, poduszki, koce, a także ocieplające i rozświetlające wnętrze lampiony, świece. We wnętrzu w stylu skandynawskim doskonale pasują ozdoby, takie jak proste ramki na zdjęcia, klepsydry, łapacze snów, zegary.