Zakup mieszkania jest nie tylko niezwykle ważną, ale również kosztowną decyzją. Niejednokrotnie zdarza się, że jest ona podejmowana przez osoby, które chcą się usamodzielnić, zacząć wszystko od nowa lub założyć rodzinę. Z czym wiąże się zakup własnego mieszkania? Z pewnością z ogromem kwestii, które należy dokładnie i skrupulatnie rozważyć. 

Decyzja o zakupie własnych czterech kątów w większości przypadków nierozerwalnie wiąże się z koniecznością zaciągnięcia zobowiązania w banku, jakim jest kredyt hipoteczny. Aby wybrać najwłaściwsze lokum, należy dokładnie przemyśleć kwestię metrażu, stanu wykończenia, a także lokalizacji. Osoby ceniące sobie ciszę i spokój wezmą pod uwagę zupełnie inne lokalizacje, niż osoby, które doskonale znoszą gwar i tłumy turystów. W pierwszym przypadku doskonale sprawdzą się domy na obrzeżach, które staną się swego rodzaju azylem, umożliwiającym bliski kontakt z naturą.

Należy zadać sobie również niezwykle ważne pytanie: dom z ogródkiem czy mieszkanie w bloku? W tym przypadku wiele zależy od preferencji i oczekiwań przyszłych właścicieli. Nieco więcej na ten temat pisaliśmy tutaj. 

Wiele osób poszukuje również odpowiedzi na pytanie, czy pora roku ma jakiekolwiek znaczenie podczas zakupu lokum. Odpowiedź brzmi… oczywiście, że tak! Niewątpliwie najlepsza porą na oddanie kluczy jest wiosna, która dzięki przyjemnej aurze sprzyja i stwarza znacznie większe możliwości aranżacyjne i wykończeniowe. To szczególnie ważne w przypadku zakupu mieszkania z rynku wtórnego, które bez wątpienia wymagać będzie odświeżenia a niejednokrotnie nawet gruntownego remontu.