Młode małżeństwo, które dopiero powiedziały sobie sakramentalne “tak” coraz częściej decydują się na zakup własnego mieszkania. Zwykle pomimo konieczności zaciągnięcia kredytu hipotecznego chcą ze spokojem móc powiedzieć sobie: w końcu na swoim! Nie ulega wątpliwości, że posiadanie własnych czterech kątów niesie ze sobą szereg korzyści. Jakie możliwości daje mieszkanie dla młodych małżeństw? 

  • zaplanowanie przyszłości, 
  • powiększenie rodziny,
  • stabilizację, 
  • poczucie niezależności. 

Zwykle pierwszym kryterium, na który patrzą młodzi podczas poszukiwań najwłaściwszego lokum, jest lokalizacja. W dalszym ciągu największą popularnością cieszą się duże miasta, które stwarzają masę możliwości i gwarantują rozwój zarówno osobisty, jak i zawodowy. Konkretne usytuowanie lokalu również ma ogromne znaczenie. Z roku na rok coraz więcej osób decyduje się na zakup mieszkania na przedmieściach. Głównym powodem jest oczywiście znacznie atrakcyjniejsza cena, bliskość przyrody, a także doskonałe skomunikowanie i rozwiniętą infrastrukturę. Przykładem może być Bliskie Piaseczno, czyli nowoczesna inwestycja położona  30 minut autem do ścisłego centrum Warszawy. 

Nie sposób nie wspomnieć również o tym, że nowe lokale diametralnie różnią się od tych, które pojawiały się na rynku nieruchomości jeszcze kilkanaście lat temu. Niemniej jednak podejmując decyzję, należy wziąć pod uwagę nie tylko obecną sytuację finansową czy preferencje, ale również plany na przyszłość. Osoby, które planują powiększenie rodziny, powinny wziąć pod uwagę fakt, że mieszkanie 2-pokojowe w perspektywie czasu może okazać się niewystarczające. Ważne jest również, aby miejsce było bezpieczne i przystosowane dla najmłodszych członków rodziny. W niewielkiej odległości od osiedla mieszkaniowego powinny znajdować się więc place zabaw, boiska, a także  szkoły lub przedszkola. 

Obecnie liczba ofert mieszkań dla młodych małżeństw na rynku nieruchomości jest bardzo szeroka, a deweloperzy dokładają wszelkich starań, aby na każdym kroku coraz bardziej zaskakiwać potencjalnych nabywców!