materac dla alergika

Pozornie może wydawać się, że mieszkanie to wyjątkowo bezpieczna przestrzeń dla alergika. W końcu reaguje on głównie na pyłki roślin, kurz, grzyby. Czy wystarczy regularnie odkurzać i wyrzucać zapełnione worki na śmieci, by alergik nie odczuwał dolegliwości? Jak się okazuje, można zrobić o wiele więcej! Na co zatem zwrócić uwagę w domu, w którym zamieszka osoba cierpiąca z powodu alergii?

Ściany i podłogi

Warto zadbać o to, by te powierzchnie były jak najbardziej gładkie po to, by nie osiadał na nich kurz. Produkty z oznaczeniem niebieski anioł sa ponadto wyjątkowo korzystne dla zdrowia alergików. lepiej wystrzegać się tapet, pod którymi może niedostrzegalnie rozwijać się grzyb. Dywany również nie są mile widziane. To w nich bowiem zwykle gromadzi się kurz, roztocza. Ponadto odkurzanie ich może wywoływać dyskomfort u chorych.

Materac, kołdra, poduszki

W sprzedaży znaleźć można zarówno materace, jak i kołdry, poduszki oraz pościele antyalergiczne. Z uwagi na fakt, że przeciętnie w łóżku spędzamy ⅓ naszego życia, to warto zadbać o to, by ta przestrzeń była wygodna i bezpieczna dla zdrowia.

Dodatki

Im mniej dodatków, akcesoriów, na których zbiera się kurz, tym lepiej. Styl minimalistyczny będzie idealnym rozwiązaniem dla alergików. Łatwość w zachowaniu porządku, a poza tym mniejsza ilość źródła czynników wywołujących katar, kaszel czy wysypkę to argumenty, które z całą pewnością powinny przekonać do zainteresowania się minimalizmem.