mieszkanie dla singla

Zakup pierwszego mieszkania to ogromna odpowiedzialność. Nie powinna być to decyzja podjęta ad hoc, pochopnie, nieprzemyślanie, nawet jeśli ma to być rozwiązanie czasowe. Dziś podpowiemy, na co zwrócić uwagę przy kupowaniu mieszkania dla singla. Zachęcamy do lektury!

Jakie aspekty brać pod uwagę kupując mieszkanie dla singla?

Mieszkanie dla singla powinno być przede wszystkim zgodne z potrzebami osoby, która będzie w nim mieszkała. Nie ma takiej jednej, ogólnej recepty na to, jak powinno wyglądać mieszkanie dla singla, ale nie oznacza to, że pewne wytyczne nie pomogą znaleźć idealnego lokum. Decydując się na zakup mieszkania dla singla warto wziąć pod uwagę takie aspekty, jak:

  • lokalizacja;
  • wielkość lokum;
  • układ pomieszczeń.

Lokalizacja mieszkania dla singla

Lokalizacja jest dla zdecydowanej większości singli bardzo istotna. Warto, by mieszkanie znajdowało się w pobliżu centrum, a jeśli to niemożliwe przez wzgląd np. na koszty, to by było doskonale połączone z resztą miasta. Przykładem takiej Dom pod Szóstką, cieszące się ogromnym zainteresowaniem singli. Duży wpływ ma na to właśnie doskonała komunikacja i bliskość do centrum.

Jaka jest optymalna wielkość mieszkania dla singla?

Chcąc mieszkań wygodnie, warto szukać mieszkania dla singla o powierzchni większej niż 35 metrów. Chodzi o to, by we własnych czterech ścianach czuć się naprawdę komfortowo, by mieć nie tylko swój własny kąt do oglądania telewizji czy spania, ale także na przykład do tego, by stworzyć mini gabinet do pracy. W obecnej sytuacji coraz częściej pracujemy zdalnie, dlatego możliwość ustawienia biurka i zrobienia sobie stanowiska pracy jest bardzo ważna.

Układ pomieszczeń w mieszkaniu dla singla

Najczęściej mieszkania dla singla mają dwa pokoje: sypialnie oraz salon z aneksem kuchennym. Nie każdy jednak lubi, gdy zapachy z kuchni przenikają do głównego z pomieszczeń w domu. Jeśli należymy do tej grupy, to warto szukać mieszkania dla singla z oddzielną, zamykana kuchnią. Mimo, że mieszkania z aneksem kuchennym są teraz najbardziej trendy, popularne i chętnie kupowane, to nie jest to rozwiązanie dla każdego!