Podczas zakupu mieszkania warto nieco bliżej przyjrzeć się dodatkowej części, którą zostały wyposażone. Obecnie zdecydowana większość nowych nieruchomości wyposażona jest balkony lub loggie, jak np. mieszkania Nowe Południe przy Śródziemnomorskiej 37 w Warszawie. Którą opcję wybrać? 

Nie ulega wątpliwości, że mieszkania w bloku, które dodatkowo posiadają balkon, są niezwykle pożądane! Balkon stanowi swego rodzaju dodatkową przestrzeń, umożliwiająca przechwytywanie dużych akcesoriów i sprzętów  na które na próżno szukać miejsca w mieszkaniu. To olbrzymia zaleta w przypadku mieszkań pozbawionych ich komórek lokatorskich. 

Dzięki temu przechowywanie chociażby roweru nie będzie stanowić żadnego problemu! Kolejnym plusem, o którym nie sposób nie wspomnieć, jest fakt, iż balkon może stać się namiastką ogrodu. W tym przypadku wiele zależy od jego powierzchni. Im większy, tym stworzenie kwitnącego i oczarowujące zapachem azylu będzie zdecydowanie łatwiejsze. 

Jeżeli balkon nie jest zbyt duży, śmiało możesz zdecydować się na uprawy doniczkowe, takie jak chociażby zioła, czy rośliny ozdobne. W sezonie wiosennym i letnim balkon bez wątpienia stanie się przestrzenią, w której domownicy spędzać będą zdecydowaną większość czasu. Podczas przeglądania kolejnych ofert deweloperskich niemal na każdym kroku przewija się słowo loggia? Otóż to nic innego, jak przestrzeń niewystająca poza granice budynku. Co więcej, z dwóch stron otoczona jest ścianami. Posiada również zadaszony, dzięki któremu możliwe jest spędzania tam czasu nawet w deszczowe dni, a jeżeli jest w  pełni zabudowana – nawet przez cały rok. Doskonale sprawdzi się również jako pokój zabaw dla dzieci lub magazynek, w którym z powodzeniem składować można najróżniejsze sprzęty i bibeloty – bez obaw o ich stan techniczny  nawet po srogiej zimie.