Skandynawskie tekstylia, które upiększa każde wnętrze

Styl skandynawski cieszy się olbrzymią popularnością w świecie aranżacji wnętrz. Jest to jak zupełnie zrozumiałe. Cieple i jasne przestrzenie uzupełnione drewnem zachwycają prostotą i elegancją. Bez jakich dodatków ciężko byłoby sobie wyobrazić przestrzenie inspirowane tym stylem? Przedstawiamy skandynawskie tekstylia, których nie może zabraknąć w żadnym pomieszczeniu. 

Wnętrza w stylu skandynawskim najprościej jest określić w dwóch słowach: jasne i przytulne. Przestrzenie urządzenie w tej konwencji zachwycają nie tylko niepowtarzalnym klimatem, ale również funkcjonalnością. Gigantyczną rolę odgrywają również dodatki. 

Styl skandynawski w tekstyliach. Poznaj najważniejsze cechy:

– preferowane są przede wszystkim kolory pastelowe, nasycone, ale również bieli szarość,

– Najczęściej używane materiały to drewno, a także płyty meblowe 

– styl te uwielbia geometryczne wzory, jodełkę, zygzaki, a także roślinne printy. 

Skandynawskie tekstylia wyróżniają się więc prostotą i elegancją. Elementy dekoracyjne utrzymane w tym klimacie pomimo delikatności przykuwają oko. Dodatkowo wszelkiego rodzaju puchate pufy i dzianiny pięknie ocieplają wnętrza. Warto podkreślić jednocześnie, ze styl skandynawski wprost uwielbia wszelkiego rodzaju plecione dywany i chodniki. Szczególnie te mięsiste w geometryczne wzory! Prawdziwym hitem są dywany typu shaggy. Ta niepozorna dekoracja potrafi zupełnie odmienić wygląd pomieszczenia, a w połączeniu z drewnianymi podłogami zachwyca klasą i elegancją. 

Nie sposób nie wspomnieć także o poszewkach na poduszki, które powinny być wykonane z naturalnych materiałów. Oprócz niesamowitego designu gwarantują też komfort podczas snu. 

Dodatki do salonu w skandynawskim stylu podkreślają unikatowość i wyjątkowość pomieszczenia. Doskonale byłoby, jeśli będą one praktyczne i funkcjonalne. Podczas urządzania nie zapominaj o prostocie, która jest tu nieodłącznym elementem.