Jak zostać dystrybutorem oleju opałowego Ekoterm?

olej grzewczy

Olej opałowy to paliwo, będące produktem rafinacji ropy naftowej, który można wykorzystać na różne sposoby, np. do zasilania maszyn czy ogrzewania domów. Oleje opałowe w porównaniu do innych rozwiązań grzewczych charakteryzują się m.in. łatwością przechowywania i transportu, a także pełnym bezpieczeństwem i ochroną środowiska. Ponadto rozbudowana sieć dystrybutorów zapewnia szybką realizację zamówień. Zastanawiasz się, jak zostać dystrybutorem oleju opałowego Ekoterm? Niezbędne informacje znajdziesz poniżej.

Ogrzewanie domu – najważniejsze informacje

Biorąc pod uwagę różnorodne rozwiązania dedykowane do ogrzewania domu podjęcie jednoznacznej decyzji, które z nich okaże się najlepszym wyborem, może być nie lada wyzwaniem. Można wybierać bowiem spośród gazu ziemnego, energii elektrycznej, propanu czy oleju opałowego. Jednak w przypadku niektórych z nich mogą zaistnieć pewne komplikacje związane m.in. z dostawami na obszary wiejskie. Olej opałowy jest jedynym z tych paliw, które można dostarczyć wszędzie. Ponadto kolejną dobrą wiadomością jest fakt, iż w zasadzie w każdym domu można zainstalować piec lub kocioł do przechowywania oleju opałowego. W odpowiedzi na rosnące zapotrzebowanie rynku na to nowoczesne i ekonomiczne paliwo grzewcze coraz więcej firm i przedsiębiorstw zajmujących się sprzedażą paliw zastanawia się, jak dołączyć do grona Autoryzowanych Dystrybutorów Ekoterm.

Dystrybucja oleju opałowego – od czego zacząć?

Bycie dystrybutorem oleju opałowego może być dochodowym biznesem. Dystrybucja oleju opałowego to wysoce wyspecjalizowana branża, z wieloma możliwościami i korzyściami dla osób, które decydują się zostać dystrybutorami. Dokładne i skrupulatne zrozumienie jej głównych zasad pomoże odnieść sukces na tym polu.

Jednak zanim zostaniesz dystrybutorem, kluczowe jest zdobycie wiedzy na temat dystrybuowanego produktu. Musisz także zrozumieć, jak działają dystrybutorzy i jakie są ich główne obowiązki. Przypomnijmy, że olej opałowy może być z powodzeniem stosowany zarówno w budynkach mieszkalnych, jak i komercyjnych. Dzięki niemu możliwe jest dostarczenie odpowiedniej ilości ciepła do ogrzewania domu, firmy, a także budynków przemysłowych. Kluczowe jest tu oczywiście zapewnienie komfortu i bezpieczeństwa, przy jednoczesnym dbaniu o środowisko naturalne.

Jak zostać dystrybutorem oleju opałowego? Należy przede wszystkim posiadać ważną licencję. Ponadto wymagane jest także minimum czteroletnie doświadczenie w zawodzie, jakim jest technik pieca lub kotła na olej opałowy. Dystrybutor powinien posiadać także rozległą wiedzę na temat obróbki i przerobu oleju opałowego.

Dystrybutor oleju opałowego – najważniejsze informacje i procedury

Dystrybutorem oleju opałowego można zostać na kilka sposobów. Najczęstsze jest przejście przez program szkoleniowy, który trwa na ogół około sześciu miesięcy, a po jego ukończeniu zainteresowani mogą pracować jako dystrybutorzy lub brygadziści generalni.

Dystrybucja nierozerwalnie wiąże się oczywiście ze sprzedażą, dlatego ważne jest również doświadczenie w szeroko rozumianej gałęzi handlu. Dystrybutorzy kupują olej Ekoterm i sprzedają go dalej. Paliwo sprzedawane jest pojedynczym klientom lub przedsiębiorstwom – w zależności od zapotrzebowania. Większość indywidualnych konsumentów decyduje się na zakup oleju od ADE, czyli Autoryzowanych Dystrybutorów Ekoterm. W przypadku oleju opałowego Ekoterm przeciętny czas dostawy oleju grzewczego to około 24H od momentu zamówienia. Dzięki temu, że licznik sumaryczny autocysterny odmierza faktyczną ilość paliwa, który został przelany do zbiornika, klienci mogą mieć pewność, że płacą dokładnie za tyle paliwa, ile faktycznie otrzymali.

Zajmujesz się sprzedażą paliw, a może posiadasz koncesję na obrót oleju grzewczego? Jesteś na etapie poszukiwań najwłaściwszego pomysłu na biznes? Dołącz do grona Autoryzowanych Dystrybutorów Ekoterm.