oświetlenie do salonu

Salon pełni często wiele funkcji. To właśnie tutaj najczęściej spędzamy czas z rodzina i przyjaciółmi, ale także spożywamy posiłki, pracujemy, czytamy książki, oglądamy telewizję. Każda z tych czynności wymaga innego rodzaju oświetlenia. jak zatem zadbać o dobór odpowiednich lamp w salonie?

Oświetlenie a styl pomieszczenia

Oświetlenie powinno stanowić spójną całość wraz z innymi elementami wyposażenia salonu. Nie powinno tu być przypadkowości, wszak design jest bezdyskusyjnie bardzo ważny.

Oświetlenie a wielkość pomieszczenia

Naturalnie, wielkość oraz wysokość pomieszczenia ma znaczny wpływ na to, jakie oświetlenie możemy wybrać. Nie wszędzie będzie można zamontować ogromne, długie żyrandole z kryształami. Chodzi o to, by każdy zakamarek w salonie był dobrze oświetlony. W związku z tym ilość źródeł sztucznego światła powinna być dostosowana do wielkości wnętrza salonu. Oświetlone powinny być przede wszystkim te miejsca, stanowiska, gdzie czytamy, piszemy, uczymy się, sporządzamy notatki, czyli na przykład biurko. Ważny jest także typ oświetlenia. W warunkach domowych doskonale sprawdza się nowoczesne oświetlenie led. Pionierem w dostarczaniu tego typu oświetlenia jest firma Led Green. Warto postawić na dobre oświetlenie, bowiem ma ono ogromny wpływ nie tylko na nasze samopoczucie, ale i zdrowie. Nic bowiem nie męczy wzroku tak, jak źle dobrane światło.