Stylowy dom – Pomysły na udekorowanie ścian

Puste ściany mogą poważnie zaburzyć estetykę pomieszczenia. Odpowiednie dodatki z kolei nadadzą mu ciepła lub dynamiki, w zależności od intencji. Ściana to mało oczywisty, ale dający spore możliwości aranżacji obszar wystroju domu.

Z sentymentem

Klasycznym wyborem ozdób na ścianę są zdjęcia. Można zawiesić zdjęcia członków rodziny, ale fotograficzne kompozycje mogą przypominać o określonych wydarzeniach z życia czy pokazywać pewne zmiany zachodzące na przestrzeni lat. Ciekawymi pomysłami będą na przykład:

  • kolaż ze zdjęć ze ślubu,
  • „pociąg” ze zdjęć obrazujący rozwój dziecka,
  • zdjęciowe drzewo genealogiczne.

Nie tylko same zdjęcia, ale i ich oprawa dają pole do działań. Kolor ramki czy dodatkowe zdobienia warto dobrać pod wystrój reszty pomieszczenia lub zastosować barwy kojarzone z uwiecznionym na ścianie wydarzeniem. Ciekawym rozwiązaniem będą bliskie domownikom lub charakterystyczne dla danych członków rodziny cytaty czy opisy wspólnych przygód oprawione w ramkę i zawieszone na ścianie.

Pokaz pasji

Ściana to idealne miejsce dla ukazania hobby mieszkańców domu. Plakaty filmowe w pokoju kinomana czy stare zdjęcia powieszone w zakątku historyka to dobry sposób na podkreślenie indywidualności domownika. Mniej spersonalizowanymi pomysłami są np. złożone z wielu elementów puzzle, które sklejone razem staną się oryginalnym obrazem. W modzie są również makramy, czyli ozdoby plecione ze sznurków. Gotowe prace można z łatwością znaleźć w sklepie lub stworzyć własną, być może przy okazji znajdując nowe hobby.