opakowania

Opakowania fasonowe stają się coraz bardziej popularne, szczególnie w branży wysyłkowej. Osoby, które prowadzą firmę lub wysyłają dużo produktów często stają przed dylematem jak zapakować przedmiot by dotarł w nienaruszonym stanie. Z poniższego artykułu dowiesz się co to dokładnie są opakowania fasonowe i czym warto w nie zainwestować.

Czym są opakowania fasonowe?

Opakowania fasonowe to nic innego jak powszechnie znane kartony. Ten rodzaj opakowań wykonuje się z wykrojnika, który ma złożoną konstrukcję. By wykonać takie opakowanie niezbędny jest wykrojnik. To urządzenie, które ma za zadanie wykonać konkretny wykrój opakowania. Kartony fasonowe inaczej zwane są wykrojnikowymi. Mogą przybierać różnorakie rozmiary. Ten rodzaj opakowań jest szczególnie lubiany przez osoby, które zajmują się pakowaniem produktów ze względu na swoją konstrukcję i łatwość użytkowania. Atutem opakowań fasonowych jest to, że można je dopasować pod indywidualne potrzeby klienta, nawet gdy potrzebuje niestandardowych wymiarów z kartonami fasonowymi jest to możliwe. Dzięki temu produkt w takim opakowaniu jest bezpieczny i nie wymaga wielu dodatkowych wypełniaczy.

Podobne artykuły:

Czym się cechują opakowania fasonowe?

Do głównych cech i zalet opakowań fasonowych należą:

  • łatwość składania (posiadają klapki i skrzydełka, które umożliwiają szybkie zapakowanie przedmiotu)
  • nie wymagają użycia taśmy klejącej (co ogranicza czas pakowania i pozytywnie wpływa na środowisko)
  • są ekologiczne (dbałość o środowisko jest dla wielu klientów niezwykle ważna dlatego pakowanie produktów bez zbędnych folii i taśm jest dodatkowym atutem tych opakowań)
  • idealnie dopasowane do produktu (dzięki możliwości wykrojenia dowolnego rozmiaru łatwo można je dopasować nawet do niestandardowych produktów)
  • można je ponownie przetworzyć lub wykorzystać (i tu kolejna ich zaleta nie zanieczyszczają środowiska, a przy okazji można je wykorzystać na kolejną wysyłkę)
  • mogą pełnić nie tylko funkcję wysyłkową (świetnie sprawdzą się też do przechowywania różnych rzeczy)
  • możliwość wyboru koloru opakowań (występują tradycyjnie w wersji brązowej, ale można również spotkać je w kolorze białym)
  • wytrzymałe (wykonane są z 3 warstw tektury).

Podsumowując opakowania fasonowe to idealny wybór, który jest nie tylko ekonomiczny, ale też ekologiczny. Oszczędność czasu i pieniędzy sprawia, że to coraz bardziej popularny produkt. Dzięki idealnie dobranym wymiarom nie ma potrzeby wydawać pieniędzy na wypełnienia. Dodatkowo pudełka fasonowe są estetyczne co jest dużą zaletą przy ich wyborze.