odnowienie starych mebli

Żyjemy w ciągłym biegu i w czasach gdzie stare rzeczy szybko zastępuje się nowymi. Dostępność rzeczy w sklepach jest tak duża, że nikt nie martwi się tym, że nie może czegoś kupić. Podobnie jest z wystrojem wnętrz kiedyś renowacja rzeczy była bardziej popularna. Miało to związek z tym, że o rzeczy się mocno dbało, bo były trudno dostępne, a jak coś się zepsuło to się to naprawiało. Obecnie jeśli coś się zepsuje czy nie wygląda estetycznie ląduje na śmietniku. Ale czasem warto poświęcić chwilę swoim starym meblom i stworzyć z nich coś niepowtarzalnego. Zaoszczędzi to pieniądze, a efekt będzie unikatowy. Dodatkowo takie działania są ekologiczne i nie generują niepotrzebnych śmieci. 

Jak odnowić stare meble?

Renowacja mebli jeśli się do niej dobrze przygotujemy nie jest trudna. Ważne jest ustalenie przed podjęciem prac co chcemy zrobić z danym meblem, wtedy z łatwością dobierzemy niezbędne akcesoria i narzędzia, które pozwolą na osiągnięcie niebanalnego efektu.

Co będzie potrzebne przy renowacji?

W zależności od zaplanowanych prac mogą być potrzebne różne narzędzia. Poniżej przykładowa lista rzeczy, które mogą się przydać przy odnawianiu mebli.

Przydatne narzędzia i akcesoria to:

– karton lub folia (która pozwoli na zabezpieczenie podłogi przed poplamieniem)

– papier ścierny

– pędzel

– farba

– szpachla

– lakier

– olej

– motywy do dekoracji (o ile chcemy wykorzystać przy renowacji zdobienia)

– uchwyty i nóżki meblowe (jeśli przy okazji renowacji chcemy zmienić styl mebla idealnie dobrać do nich uchwyty i nóżki pasujące do danego stylu)