lokal użytkowy na wynajem w Warszawie

 

Sezon wiosenno/letni to czas w, którym świeci więcej słońca. Promienie słoneczne ogrzewają nas i dają energię do życia, ale mają też swoje wady. Pobudka przez rażące promienie słoneczne nie należy do najprzyjemniejszych. W takim przypadku warto pomyśleć o roletach. Jakie są wady i zalety najpopularniejszych rodzajów rolet? O tym poniżej.

Wady i zalety rolet

Rolety to często wybierane rozwiązanie nie tylko w domach czy mieszkaniach, ale również w sklepach. Wyróżnia się wiele rodzaj rolet, które mają różne zastosowanie i przeznaczenie.

Rolety klasyczne

Rolety klasyczne to najbardziej znane i klasyczne rolety.

Wady i zalety rolet klasycznych:

– proste w montażu

– prosta konstrukcja

– montaż do ściany lub sufitu

– zasłaniają okno wraz z wnęką (wygląda to zwykle topornie)

Mini rolety z żyłką na ramę okna

Tego typu rolety montowane są bezpośrednio do ramy okiennej.

Wady i zalety mini rolet:

– prosty montaż i szybki demontaż

– zgrabny wygląd

– nie niszczą ram

– zasłaniają małe powierzchnie

– niska cena

W tym rozwiązaniu ciężko doszukać się wad. Jedynym minusem tego systemu rolet jest to, że pasują tylko do małych powierzchni, ale nie do końca jest to wadą, bo po to zostały stworzone.

Nowoczesne rozwiązanie

Rolety to nowoczesne rozwiązaniem, które pomoże osłonić okna przed słońcem i zadba o intymność i komfort domowników. Możliwość dopasowania ich pod wymiar oraz różnorodność rodzaj i kolorów sprawia, że rolety będą pasować do każdego wnętrza zarówno do tego utrzymanego w stylu nowoczesnym jak i eklektycznym czy skandynawskim.