czysta lazienka

Goście wpadają z niezapowiedzianą wizytą, a Twoja łazienka nie lśni czystością? Bez obaw! Dzięki kilku wskazówkom szybko zaprowadzisz ład i porządek w swojej łazience.

Posprzątaj łazienkę w pięciu krokach

Pierwszym krokiem jest wyczyszczenie sedesu za pomocą specjalistycznego środka, który usuwa kamień, osad i bakterie. Można go pozostawić na czas dalszych czynności porządkowych. Kolejnym krokiem jest przetarcie umywalki oraz baterii przy pomocy mleczka, które nie rysuje powierzchni a jednocześnie skutecznie usuwa kamień oraz osad z mydła i wody. Tego typu mleczko znaleźć można na stronie biofos.pl. Warto je mieć w swym domu, by móc w każdej chwili sięgnąć po ten skuteczny środek czyszczący. Kolejnym krokiem jest schowanie niepotrzebnych przedmiotów. Jeśli nie mamy czasu na układanie ich w szafce, można je schować do brodzika i zamknąć drzwi od kabiny. Wtedy możemy wykonać kolejny krok, czyli przetrzeć powierzchnię blatu oraz wyczyścić lustro. Ostatnim krokiem jest spłukanie sedesu ze środka czyszczącego i wymiana wypełnionego worka na śmieci. Na koniec możesz psiknąć odświeżaczem, by zniwelować zapach środków czyszczących, który dla wielu osób jest po prostu drażniący.

Zapobiegaj

Jeżeli takie sytuacje zdarzają się dość często, warto im zapobiegać. Wystarczy bowiem kilka minut dziennie poświęcić na uporządkowanie rzeczy w łazience oraz przetarcie sedesu, umywalki, wanny, kabiny prysznicowej i lustra, by mieć spokój i nie wpadać w popłoch, gdy goście wpadają z niezapowiedzianą wizytą. Regularne dbanie o czystość jest ważne z jeszcze jednego powodu. Codziennie w przestrzeni tego pomieszczenia gromadzą się bakterie, które mogą wywoływać wiele chorób. Warto zatem zadbać o higienę i sterylność w łazience nie tylko dla wygody, ale i dla zdrowia.